Mr_Baldy schreef op 29 november 2017 11:23:
[...]
zwarteridder, ik gun jou jou papieren winsten van harte ik ben niet jaloers omdat ik gewoon niet geloof in bitcoin, maar wel in de techniek de blockchain daar achter. natuurlijk achteraf kan ik zeggen ik had op 20 euro moeten instappen (dit was nl de koers toen ik van bitcoin hoorde) maar ik ben nooit ingestapt omdat ik toen al vond dat het eigenlijk niks waard is en geen fundament heeft. Nu dat de koers zo hoog staat roept iedereen die ze wel heeft ahaha wat ben je dom als je ze niet koopt, maar het feit is dat aan de fundamenten niks is veranderd, er is nogsteeds geen dekking, tevens zijn er een paar partijen die heel veel bitcoins bezitten en doordat er naar mijn idee een hypy gecreëerd wordt en tegelijk een schaarste (mede door zo minmogelijk aan te bieden) wordt dus met een kleine hoeveelheid free float een steeds hogere koers gemaakt.
Tevens stel ik wat is papieren winst waard wanneer niemand winst neemt omdat ze bang zijn dat de waarde meer en meer stijgt ? je kan met je virtuele geld niks kopen. Eigenlijk vind er nu op grote schaal deflatie plaats op de bitcoin men is te bang om te verkopen want morgen kan hij wel eens 1000 euro hoger staan enz. onder tussen rekenen mensen zich rijk maar kunnen er weinig mee doen. de echte slimme jongens die er vele hebben verkopen beetje bij beetje en pakken hun winst.
tevens ben ik straks benieuwd hoe het zal gaan als men short contracten kan gaan afsluiten.
stel ik bezit nu 100.000 bitcoins of meer (en er zijn grote partijen die dit bezitten) die kunnen dit nu niet dumpen want dan stort de koers in. Maar wat als ze straks een short positie kunnen kopen ?
met ze short positie zetten ze straks makkelijk een fixed verkoop waarde vast. met die 100.000 bitcoins kan je in de huidige markt vrij simpel de koers manipuleren. als dan de koers van de bitcoin implodeert kan via de short positie het geld worden binnen geharkt. waarschijnlijk de man met de pet die denk via opties zijn slag te kunnen slaan is de pineut.
Ik vraag me wel af hoeveel geld de fiscus dit jaar extra binnen gaat krijgen van al die bitcoin bezitters, want dat moet ze ondertussen toch echt wel een hoop opleveren. en de personen die ze bezitten en maar blijven vasthouden mogen straks met fiat geld wel de fixus betalen want die zal geen bitcoins accepteren hahaha.