Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Perpetuals, Steepeners Terug naar discussie overzicht

SRLev 9%: Iemand rente ontvangen?

2.454 Posts
Pagina: «« 1 ... 112 113 114 115 116 ... 123 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Hoover 15 juni 2017 10:31
    Als Angbang echt in de problemen komt moeten ze Vivat verkopen. De onzekerheid waar vivat terecht komt geeft de m.i. prijsdruk. Volgens mij heeft Anbang ook achtergesteld geïnvesteerd in Vivat, neem aan dat ze dit niet terug kunne trekken om een of andere redenen. En ik mag hopen dat de toezichthouder er dict bovenop zit mocht er geld uit worden getrokken.
  2. forum rang 4 zeurpietje 15 juni 2017 10:36
    het is mij allemaal veel te onduidelijk wat er nu aan de hand is, denk dat niemand het nu precies begrijpt. heb dus alles verkocht vandaag op gemiddeld 108.07
    ga volgende week op vakantie, wel zo rustig zonder zoiets onzekers op je nek. had ze al vanaf 2015 op gemiddeld 108.68 in de tussentijd dus een mooie rente ontvangen van 9% dus spring er nog wel positief uit.
  3. forum rang 8 objectief 15 juni 2017 10:36
    quote:

    alexnr75 schreef op 15 juni 2017 10:04:

    Vivat geeft als reactie, dat men niet wil reageren!!

    Dat is niet positief!
    Lijkt me slim van Vivat...een ondernemer moet ondernemen en zich niet met de koers bezig houden...de evt. gevolgen zijn sowieso moeilijk in te schatten.
    Het zou mooi zijn als Anbang onderdelen moet verkopen dan kan Vivat een mooie prooi worden voor ASR, die zoeken uitbreiding.
    De koersdaling lijkt me zeer extreem, maar vertrouwen is alles bij beleggen.
  4. berendien 15 juni 2017 10:37
    quote:

    theo_p schreef op 15 juni 2017 09:22:

    De ware beleggers staan nu op. Rendement bij een koers van 111,00 bedraagt ca 8%. Rendement per tot verwachte calldatum in april 2021 bedraagt nominaal 5,47% per jaar. 9SRlev 9% was al een aantrekkelijke perp. maar wordt zo alleen nog maar beter.
    Gelukkig ben ik dan blijkbaar geen ware belegger. Een maand geleden alles op 118% eruit gegooid. Niemand op dit forum weet welke afspraken er zijn gemaakt tussen Vivat en Anbang en dus is het gewoon een gok(je) als je de obligatie nu koopt.

    Als je belegt in obligaties, dan wil je het risico beperken. Van een rendement van 5,74% raak ik niet echt opgewonden. Je kon de 4,375% van DL een paar maanden geleden, toen het vrijwel zeker was dat de deal met NN door zou gaan, ruim onder de 100% kopen. Liever 4,5% rendement zonder gedoe dan 5,7% met gedoe.....
  5. Chasse_Patate 15 juni 2017 10:55
    quote:

    berendien schreef op 15 juni 2017 10:37:

    [...]
    Gelukkig ben ik dan blijkbaar geen ware belegger. Een maand geleden alles op 118% eruit gegooid. Niemand op dit forum weet welke afspraken er zijn gemaakt tussen Vivat en Anbang en dus is het gewoon een gok(je) als je de obligatie nu koopt.

    Als je belegt in obligaties, dan wil je het risico beperken. Van een rendement van 5,74% raak ik niet echt opgewonden. Je kon de 4,375% van DL een paar maanden geleden, toen het vrijwel zeker was dat de deal met NN door zou gaan, ruim onder de 100% kopen. Liever 4,5% rendement zonder gedoe dan 5,7% met gedoe.....
    Het punt is natuurlijk dat er nu koopjesjagers op dit forum afkomen die op groter wild uit zijn.
    De 4,375% DL kon je vorig jaar kopen rond de 65 en leverde een koerswinst op van 50%.
    Hoe dieper de daling hoe groter de potentiele koerswinsten op de SRLEV 9%.
    Maar het heeft alles te maken met je vertrouwen in Vivat en je eigen gemoedsrust want een goede nachtrust is alles dus als je geen gedoe wilt inderdaad niet aan beginnen.
  6. forum rang 10 DeZwarteRidder 15 juni 2017 11:27
    'Chinese autoriteiten vragen banken geen zaken te doen met Anbang'

    Gepubliceerd: 15 juni 2017 09:00 Laatste update: 15 juni 2017 09:02

    De Chinese verzekeraar Anbang heeft er een probleem bij nu aan Chinese banken is gevraagd voorlopig geen zaken meer te doen met het moederbedrijf van de Nederlandse verzekeraar Vivat.

    Dat verzoek komt van de autoriteiten in het land, zeggen bronnen binnen de sector. Zes banken zouden er al gehoor aan hebben gegeven.

    Het bericht over de banken volgt kort op de arrestatie van topman Wu Xiaohui. De nieuwe maatregel zou zijn genomen na uitgebreid onderzoek naar het reilen en zeilen van Anbang. Daarbij zijn er vragen gerezen over de houdbaarheid van de financiering.

    Anbang zette zich de laatste jaren op de kaart als grote investeerder buiten de eigen landsgrenzen. Zo kocht Anbang naast Vivat ook vastgoed en financiële dienstverleners in Europa en de VS. Anbang is onder meer de eigenaar van het Waldorf Astoria hotel in New York.
    Door: ANP
  7. alexnr75 15 juni 2017 14:57
    fd.nl/beurs/1206298/obligaties-vivat-...

    Uit het artikel:
    Anbang stopte al bijna €2 mrd in Vivat
    Anbang gaf de verzekeraar eind 2016 al een nieuwe achtergestelde lening van €180 mln zodat Vivat zijn beleggingsportefeuille kon aanpassen. Toezichthouder DNB eist van verzekeraars extra bufferkapitaal als ze meer risico's willen nemen. De lening kwam bovenop een bedrag van €1,35 mrd dat de Chinezen in 2015 in het voormalige SNS Reaal moesten steken om de solvabiliteit op te krikken. Het bedrijf uit Peking kocht Vivat toen voor het symbolische bedrag van €1.
    Later moest Anbang nog honderden miljoenen extra bijstorten als compensatie van oude schulden en eind 2016 gaf het conglomeraat een nieuwe lening van €180 mln zodat de verzekeraar risicovoller en dus beter renderend kon beleggen.
  8. alexnr75 15 juni 2017 14:59
    @ De zwarte ridder

    Als deze obligatie vandaag in de plus sluit dan luidt de kop morgen dat de beleggers de leningen graag kopen!
  9. forum rang 10 DeZwarteRidder 15 juni 2017 15:07
    quote:

    alexnr75 schreef op 15 juni 2017 14:59:

    @ De zwarte ridder
    Als deze obligatie vandaag in de plus sluit dan luidt de kop morgen dat de beleggers de leningen graag kopen!
    Ja, als, als....

    Ik zie Anbang failliet gaan en dan wordt Vivat weer verkocht.

    In de tussentijd dalen de obligatiekoersen wegens grote onzekerheid.
  10. alexnr75 15 juni 2017 15:14
    Ik zie, ik zie, ik zie

    Jij hebt op ieder draadje een mening. Dat zegt natuurlijk ook niets.

    Voorlopig staan ze in de plus, met een omzet van ca. 5.000.000. De markt heeft toch altijd gelijk?
  11. forum rang 10 DeZwarteRidder 15 juni 2017 15:20
    Dit bericht staat in het FD:
    Ik volg deze oblies niet, maar het is logisch dat er nog veel meer slecht nieuws over Anbang komt.

    Obligaties Vivat kelderen door onrust rond Anbang

    Beleggers verkopen hun leningen aan de Nederlandse verzekeraar
  12. leisele 15 juni 2017 15:45
    De 2016 loempia staat op springen ,toen anbang aan de deur klopte half october 2016 was de koers 106%(plus de niet uitbetaalde rente) deze morgen is de koersval, al of niet per toeval, daar gestopt.Zie de kroniek van een aangekondigd Chinees drama.

    www.caixinglobal.com/2017/anbang/
  13. forum rang 10 DeZwarteRidder 15 juni 2017 16:10
    Obligaties Vivat kelderen door angst voor Anbang

    Onzekerheid over het Chinese conglomeraat Anbang na de arrestatie van topman Wu Xiaohui begint ook de Nederlandse dochter Vivat te raken. De koers van obligaties van de verzekeraar (bekend van Reaal en Zwitserleven) kelderde donderdagmorgen, blijkt uit gegevens van Bloomberg.

    De koers van een lening van €650 mln, die een looptijd heeft van zeven jaar en een vaste couponrente van 2,375%, daalde donderdag met zes basispunten naar 93,5 cent tegen de euro. Voordat naar buiten kwam dat Wu door de Chinese autoriteiten is opgepakt, handelden de obligaties op 101 tegen de euro.

    Ook de achtergestelde obligatie 9% SR Leven, van een dochter van Vivat, daalt fors van bijna 118 naar 113 basispunten.
    'Banken mogen geen zaken meer doen met Anbang'

    Onduidelijk is wat het onderzoek naar Anbang en de arrestatie van diens ceo voor consequenties hebben voor Vivat. De markt lijkt te vrezen dat Anbang de verzekeraar moeilijker financieel kan ondersteunen. Donderdag gaan er in Chinese media geruchten dat banken in het land zouden zijn opgedragen om voorlopig geen zaken meer met Anbang te doen. De autoriteiten zouden onderzoek doen naar de financiële gang van zaken van het megabedrijf.

    De donderdag gekelderde obligaties zijn de eerste die Vivat heeft uitgegeven sinds de verzekeraar in handen is van Anbang. Het verzekeringsbedrijf wilde daarmee zijn bufferkapitaal versterken om risicovoller en dus beter renderend te kunnen beleggen.
    Anbang stopte al bijna €2 mrd in Vivat

    Anbang gaf de verzekeraar eind 2016 al een nieuwe achtergestelde lening van €180 mln zodat Vivat zijn beleggingsportefeuille kon aanpassen. Toezichthouder DNB eist van verzekeraars extra bufferkapitaal als ze meer risico's willen nemen. De lening kwam bovenop een bedrag van €1,35 mrd dat de Chinezen in 2015 in het voormalige SNS Reaal moesten steken om de solvabiliteit op te krikken. Het bedrijf uit Peking kocht Vivat toen voor het symbolische bedrag van €1.

    Later moest Anbang nog honderden miljoenen extra bijstorten als compensatie van oude schulden en eind 2016 gaf het conglomeraat een nieuwe lening van €180 mln zodat de verzekeraar risicovoller en dus beter renderend kon beleggen.
    Ook andere Anbang-dochters dalen

    De koersdaling van Vivat volgt op die van andere dochters van Anbang aan Aziatische beurzen op woensdag. Projectontwikkelaar Gemdale, waarvan Anbang 20% bezit, verloor 3% aan de Chinese beurs. Anbang zelf is niet beursgenoteerd.

    Van kredietbeoordelaars krijgen de leningen van Vivat al niet de beste beoordelingen. Hoewel Moody's Vivat in november een upgrade gaf van Baa3 naar Baa2, gaf Fitch de laatste lening een waardering van BBB-. Dat is het laagste niveau van kredietwaardige 'investment grade' obligaties.
  14. forum rang 8 objectief 15 juni 2017 16:11
    Huidige omzet in de lening al 4,9 miljoen bij een gemiddelde dagomzet van 117.453

    De particuliere belegger verkoopt uit angst voor (verder) verlies, terwijl de grote instituten profiteren van deze kans.
  15. Lk-33 15 juni 2017 16:35
    Het geld is gestort door Anbang en niet terug te halen anders dan met een verkoop van Vivat in zijn geheel. En dan nog kan er niet zonder toestemming kapitaal worden onttrokken aan Vivat. Vivat staat er inmiddels dus een stuk beter voor dan in de tijd van SNS voor de onteigening.

    Vivat is volgens mij een entiteit die niet zoveel van doen heeft met alle turbulentie. Ik ga niet bijkopen want ik heb er al genoeg maar zeker ook niet in paniek verkopen. Als ik ze nu niet had zou ik ze (bij)kopen.
  16. forum rang 10 DeZwarteRidder 15 juni 2017 17:48
    quote:

    Lk-33 schreef op 15 juni 2017 16:35:

    Het geld is gestort door Anbang en niet terug te halen anders dan met een verkoop van Vivat in zijn geheel. En dan nog kan er niet zonder toestemming kapitaal worden onttrokken aan Vivat. Vivat staat er inmiddels dus een stuk beter voor dan in de tijd van SNS voor de onteigening.

    Vivat is volgens mij een entiteit die niet zoveel van doen heeft met alle turbulentie. Ik ga niet bijkopen want ik heb er al genoeg maar zeker ook niet in paniek verkopen. Als ik ze nu niet had zou ik ze (bij)kopen.
    Anbang is waarschijnlijk vergeven van fraude en/of crimineel geld, wie weet wat ze met Vivat hebben uitgehaald.
  17. Lk-33 15 juni 2017 18:02
    quote:

    DeZwarteRidder schreef op 15 juni 2017 17:48:

    [...]
    Anbang is waarschijnlijk vergeven van fraude en/of crimineel geld, wie weet wat ze met Vivat hebben uitgehaald.
    --- waarschijnlijk ---

    En dan nog is Vivat een zelfstandige entiteit waar de moedermaatschappij niets mee kan in zwaar weer. Als dat zo zou zijn.

    Lijkt mij ook dat de verkoper de NL staat geen Gekke Henkie is.
2.454 Posts
Pagina: «« 1 ... 112 113 114 115 116 ... 123 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beleggen.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.007
AB InBev 2 5.494
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.397
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.556
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.665
Aedifica 3 902
Aegon 3.258 322.680
AFC Ajax 538 7.087
Affimed NV 2 6.289
ageas 5.844 109.887
Agfa-Gevaert 14 2.048
Ahold 3.538 74.327
Air France - KLM 1.025 35.010
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.036
Alfen 16 24.460
Allfunds Group 4 1.469
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 405
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.819
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.836 242.842
AMG 971 133.173
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.686
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 487
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.964
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 381
Arcadis 252 8.737
Arcelor Mittal 2.033 320.629
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.288
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.725
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.087
ASML 1.766 106.288
ASR Nederland 21 4.452
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 484
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.644
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.392