In4Fun schreef op 25 september 2017 16:51:
Weinig fondsen zo beweeglijk als biotech aandelen. Volatiliteit hoort erbij, zeker als er sprake is van succes danwel teleurstelling bij een medicijn in ontwikkeling. Maar van dat laatste is bij Kiadis Pharma voorlopig nog geen sprake van.
Een klein berichtje afgelopen week lijkt de trigger te zijn voor de forse koerssprong. Toen liet Kiadis Pharma weten dat het voor het belangrijkste middel in ontwikkeling, ATIR101, een speciale status in de VS krijgt. Die status houdt in dat het bedrijf sneller met de toezichthouder kan communiceren, hetgeen een leuk steuntje in de rug is en tijd en geld zal besparen.
Dat nieuws werd beloond met een koersstijging van circa 6%. De dagen daarna sloeg de vlam echter in de pan. Topman Lahr van Kiadis toonde zich verrast met de forse koerswinst en dag láter, toen er geen nieuw nieuws bekend werd.
Het lijkt erop dat speculanten de weg naar het biotechfonds gevonden hebben. Ook pennystocks als RoodMicrotec, Pharming en (aanvankelijk) Kardan lieten stevige plussen zien.
Het is goed mogelijk dat zich een grote, professionele partij heeft gemeld die een belang in het fonds heeft genomen, maar tot op heden blijkt dit niet uit het meldingenregister van de AFM: dat kan nog komen.
Voorlopig heeft Kiadis nog geen middel op de markt: dat wordt op zijn vroegst in 2H18. De kaspositie laat een dergelijk lange periode niet toe, het bedrijf zal nog aanvullende financiering nodig hebben (zie eerdere updates).