Levy schreef op 9 januari 2018 10:06:
In het kader van risicobeheersing is dit een briljante zet van Altice NV voor haar aandeelhouders.
Immers, Altice NV torst een enorme schuldenberg met zich mee. Indien in de toekomst betalingsproblemen zouden ontstaan, zitten de aandeelhouders met de gebakken peren in het huidige / oude scenario. Want schuldeisers zullen dan, in geval van faillissement, verhaal gaan halen op de bezittingen van Altice NV. Onderdeel van die bezittingen is het belang van 67% dat Altice NV houdt in Altice USA. Kortom de aandeelhouders blijven in een dergelijk scenario waarschijnlijk berooid achter.
In het nieuwe scenario, waarbij Altice USA wordt afgesplitst van Altice NV (lees: aandeelhouders ALtice NV krijgen een afzonderlijk plukje aandelen Altice USA), zal de uitkomst van een eventuele deconfiture van Altice NV heel anders eruit zien. Indien de verhaalsmogelijkheden beperkt zijn bij een faillissement van Altice NV zullen de aandelen Altice NV waardeloos worden. Echter - en dat is een zeer groot verschil!- de aandelen Altice USA die de aandeelhouders Altice NV hebben ontvangen, behouden gewoon hun waarde.
Een belegging in Altice NV zal dus door deze afsplitsing van Altice USA minder riskant worden. En bij een lager risico hoort een hogere koers.