ex zitten blijver schreef op 19 mei 2022 11:21:
@StartendeBelegger, inderdaad ieder zijn mening natuurlijk, had jouw post niet eerder gelezen voordat ik mijn mening gaf.
Personeelstekorten zijn voornamelijk de schuld van onze overheid, elk bedrijf tijdens de corona maar overeind willen houden en geld toeschuiven terwijl het gezond is dat bedrijven (hoe vervelend voor sommigen mensen dan ook) failliet te laten gaan.
Mede oorzaak, mijn inziens, is dat veel jongeren uit b.v. horeca en winkels zijn gestapt wegens sluiting tijdens corona en nu inzien dat ze makkelijker geld kunnen verdienen in andere sectoren.
De vergoeding die (wederom door onze overheid) wordt gegeven voor werk in o.a. teststraten e.d. is veel meer dan dat ze ergens anders kunnen verdienen.
Ook het feit dat nu de samenleving weer geheel geopend is betekent dat ze de "schade" in willen halen en dus niet bereid zijn om nu extra te werken.
Laten we voorop stellen dat ik de jongeren begrijp en ze hier ook niet de schuld van wil geven maar hier hebben wij nu met z'n allen wel mee te maken.