Lepre Chaun schreef op 28 juli 2022 18:48:
AB InBev zal bierprijzen mogelijk nog optrekken
AB InBev zou de prijzen van haar biermerken de komende maanden nog wel eens kunnen optrekken. CEO Michel Doukeris zette daarvoor vandaag de deur op een kier tijdens een call met analisten en investeerders naar aanleiding van de resultaten van het tweede kwartaal.
De Belgisch-Braziliaanse bierreus trok de bierprijzen in het eerste semester al op met circa 8 procent. Doordat de inflatie haast overal torenhoog blijft, hinken de huidige prijzen echter achterop, verklaarde Doukeris. Daarom is er ruimte voor een verhoging. In het verleden rekende 's werelds grootste brouwer de inflatie namelijk door in de prijszetting.
Toch wou de CEO niet bevestigen dat de biergigant de hogere prijzen daadwerkelijk volledig zal doorrekenen. "We proberen een evenwicht te zoeken tussen de consumentenverwachtingen, de prijszetting, onze kosten en de marktomgeving", aldus Doukeris.
i
De AB InBev-CEO gaf wel toe dat de inflatie hoger ligt dan aanvankelijk werd verwacht. "Maar we beschikken over verschillende manieren om de hogere kosten te verwerken", bleef Doukeris op de vlakte.