Belegger Sven schreef op 10 augustus 2022 09:44:
[...]
Volgens mij klopt deze rekensom niet helemaal. Naar mijn idee was de GTV in Nederland in 2021 namelijk 1,6 miljard en niet 234 miljoen(dat zou ook wel erg weinig zijn). Dat scheelt toch behoorlijk en geeft Deliveroo ruim 4% van de markt, dat is ook meer in lijn met eerdere berichtgeving.
Dat neemt niet weg dat de 85 miljoen marketshare van Deliveroo voor het oprapen ligt. Op basis van een gelijkblijvende GTV in 2022 zou tot toch 5% groei in Nederland kunnen (want Uber gaat ook wel een stukje meepakken) betekenen voor JET in een hoog winstgevende markt.
Zeer mooi nieuws en het bewijs dat het onmogelijk is voor andere spelers om in een reeds ''veroverde'' markt een dusdanig positie op te bouwen dat er ook maar enigszins uitzicht is op een winstgevende operatie. Dat gaan we de komende maanden hopelijk in meer Noord Europese markten (Duitsland!) zien en dat zal de winstgevendheid van het concern sterk verbeteren.