Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Adyen 2023

9.641 Posts
Pagina: «« 1 ... 214 215 216 217 218 ... 483 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 22 augustus 2023 10:15
    quote:

    dts schreef op 22 augustus 2023 01:33:

    [...]

    Je hoeft geen topper te zijn om niet een heel groot gedeelte van je vermogen in 1 bubbel aandeel te stoppen.
    Dat is geen beleggen.

    Ik heb gewoon een fatsoenlijke asset allocatie met verschillende fondsen, aandelen, geldmarktfondsen, obligaties, goud, en managed futures, en een klein beetje factor beleggen, en daarbovenop een kleine hefboom (+/- 20%). Daarmee versla je iedereen op dit forum die zelf aan het aanrommelen is met individuele aandelen, zonder er iets voor te doen, en ik slaap prima.

    Dat is beleggen.
    Dit was een zeer rustig forum maar nu een van de drukste bezochte op de IEX. En nu ook een forum waar het narcisme van een aantal posters zonder enige remming door hen ongebreideld wordt getoond.
  2. forum rang 4 OJ84 22 augustus 2023 10:20
    quote:

    kawaseksi12 schreef op 22 augustus 2023 10:18:

    Ik denk niet dat't slim is om nu te verkopen en de massale verlies te nemen. De angst is er wel beetje uit.. Hoop ik xD
    Paniekzaaiers roepen dat hij terugvalt naar 200-400-600. Onzin natuurlijk. Lekker vasthouden nu. Geef evt shorters geen voer. Hij loopt straks rustig weer omhoog.
  3. [verwijderd] 22 augustus 2023 10:23
    quote:

    ressiva schreef op 22 augustus 2023 09:25:

    [...]

    Leuke belegging dan: zakken van 2800 naar 800 en geen dividend.
    Dan toch maar rabocertificaten met 6,5 % dividend!
    Hoeveel mensen zouden op 2800 euro hebben gekocht denk je?
    Het heeft niet zoveel zin om een dergelijk bericht te posten vwb deze vergelijking.
    Het is grappig om berichten te zien met teksten als waar je veel beter in kunt beleggen. Post.nl, Pharming enz heb ik al voorbij zien komen en dat meermalen soms. Alsof dat zekerheidjes zijn.
  4. forum rang 6 JustRevisited 22 augustus 2023 10:24
    quote:

    mercurius-adept schreef op 22 augustus 2023 10:14:

    Onze broeder van de ICT schieten vandaag te hulp m.b.t. het beter begrijpen van deze recente daling:

    "Adyen moet nu juist vasthouden aan ai-strategie


    Adyen bereidt zich voor op een groeispurt waarmee Nederlands belangrijkste fintech-bedrijf de allergrootste bedrijven nog meer aan zich kan binden. Maar de beurs, die de afgelopen week reageerde met een dramatisch grote koersval, vreest dat Adyen’s stappen in de wereld van artificial intelligence (ai) en data science heel veel geld gaan kosten

    De strategie van Adyen is erop gericht deze grote bedrijven aan zich te binden met complexe systemen die veel breder gaan dan alleen de betaling. ‘Stickiness’ verzekert het fintech-bedrijf van een vaste inkomstenstroom.

    Jarenlang was de CEO de held van de Europese fintech-industrie. Nu stond hij tegenover analisten die voornamelijk oog hadden voor de kosten en opbrengsten op de korte termijn. De Adyen-top weigerde daar inhoudelijk veel meer over te zeggen.

    volkomen begrijpelijk dat Van der Does niet het achterste van zijn tong liet zien. Te veel details over nieuwe systemen zou de concurrentie alleen maar wakker maken. Je wilt die niet wijzer maken. Beter is het te wachten totdat je bijna klaar bent...

    Eerder heeft het consequent vast blijven houden aan strategische doelen Adyen geen windeieren gelegd. Beurskringen verwijten de Adyen-topman nu eigenzinnigheid.

    Adyen een goed plan heeft dan zijn deze ‘investeringen in menselijk kapitaal’ verantwoord, vindt Dorrestijn. Die plannen hebben beursanalisten kennelijk niet kunnen overtuigen. Verder vindt ze dat de aandelenmarkt nu erg naar kosten, prijzen en koers/winstverhoudingen kijkt in plaats van naar de waarde die straks wordt gecreëerd. En op de lange termijn gaat het toch om die waarde.
    ...

    www.computable.nl/artikel/nieuws/fint...
    Hi! Ik ben nieuw hier, toegegeven puur op het nieuws afgekomen. Heb wel ervaring (qua werk) in bancaire sector maar nooit in Adyen verdiept.

    Wat me direct opviel bij het lezen van toelichting op de cijfers is dat Adyen 550 FTE aan mensen heeft aangenomen die ze al veel eerder wilden, maar door krappe arbeidsmarkt niet konden krijgen. De ontslagen in de tech sector hebben dus zeker geholpen.

    Dat analisten en de markt nu klagen dat dit allemaal te duur is, lijkt wat kortzichtig. Eigenlijk was de winstgevendheid vorig jaar te hoog, doordat ze te weinig mensen konden aannemen. Zonder krappe arbeidsmarkt had dit nieuwe kosten niveau er al lang geweest. De koers was gebaseerd op marges die pas in de toekomst gerealiseerd worden als economies of scale compenseren dat deze 550FTE zijn toegevoegd.

    Verder heeft het niet eerder kunnen inhuren van deze mensen omzet consequenties gehad, dit moet nu weer ingelopen worden.

    Wat een goede koers is voor Adyen heb ik me nog niet in verdiept, maar mijn gut feeling zegt dat het eerst even moet uitzieken en daarna koersen ook weer omhoog kunnen. Leuk voor de zogenoemde bodemvissers, pijnlijk voor mensen die hopen dat de bodem nu eindelijk gezien is. De lange termijn outlook staat nog overeind dus als je nog kunt middelen is mee-bodemvissen misschien geen gek idee.
  5. [verwijderd] 22 augustus 2023 10:24
    quote:

    Eye Catcher schreef op 22 augustus 2023 09:26:

    Mijn gevoel zegt dat het nog verder zal zakken. Betrouwbaarheid onder beleggers, die alleen maar geld willen verdienen, is momenteel nul. Zal lange tijd nodig hebben om enig herstel te vinden.
    Volgens mij willen alle beleggers geld verdienen. Beetje aparte post dit.
  6. Tooth 22 augustus 2023 10:26
    quote:

    OJ84 schreef op 22 augustus 2023 10:20:

    [...]

    Paniekzaaiers roepen dat hij terugvalt naar 200-400-600. Onzin natuurlijk. Lekker vasthouden nu. Geef evt shorters geen voer. Hij loopt straks rustig weer omhoog.
    Je moet sowieso niet luisteren naar mensen die een random koers roepen, de wens is de vader van de gedachte.

    Neemt niet weg dat als je gewoon nuchter naar het bedrijf zelf kijkt, de winst, de groeimogelijkheden en concurrentie dat een koers van €400 tot €450 op dit moment redelijk is. Er kan dus nog wel wat lucht uit.

    Na februari 2024 kan dat weer anders liggen als de cijfers goed zijn maar voor nu zou ik niet instappen op de huidige prijs. Dat hebben mensen vorige week ook geprobeerd, gisteren nog geprobeerd en inmiddels staan weer iets lager.

    Maak je er verder niet te druk om wat mensen hier zeggen, het geld wat hier zit beweegt de naald van de koersen niet.
  7. forum rang 4 ToTheTop 22 augustus 2023 10:26
    quote:

    kawaseksi12 schreef op 22 augustus 2023 10:18:

    Ik denk niet dat't slim is om nu te verkopen en de massale verlies te nemen. De angst is er wel beetje uit.. Hoop ik xD
    De grootsten die op dag 1 verkochten, wachten nu tot de bal onder op de bodem komt, wetende dat de rest de kracht niet heeft om terug te kopen. Dat terug kopen gebeurd dan in kleine stapjes, zo dat de schaapjes weer volgen en schrijven puts up the road.
  8. forum rang 4 ToTheTop 22 augustus 2023 10:28
    Natuurlijk wordt de media hierbij gebruikt, om de zaak weer op te peppen... Wel opletten bij deze schurken.
  9. forum rang 6 JustRevisited 22 augustus 2023 10:34
    quote:

    OJ84 schreef op 22 augustus 2023 10:20:

    [...]

    Paniekzaaiers roepen dat hij terugvalt naar 200-400-600. Onzin natuurlijk. Lekker vasthouden nu. Geef evt shorters geen voer. Hij loopt straks rustig weer omhoog.
    Ik roep nooit koersdoelen maar (bij wijze van spreken) via 600 naar 1.000 kan ook. Die paniekzaaiers zijn meestal bodemvissers. Laagste punt zoeken betekent kopen wanneer bloed door de straten loopt en iedereen negatief is. Dan is alles emotioneel gezien ingeprijsd.
  10. forum rang 4 ToTheTop 22 augustus 2023 10:37
    quote:

    JustRevisited schreef op 22 augustus 2023 10:34:

    [...]

    Via 600 naar 1.000 kan ook. Die paniekzaaiers zijn meestal bodemvissers. Laagste punt zoeken betekent kopen wanneer bloed door de straten loopt en iedereen negatief is. Dan is alles emotioneel gezien ingeprijsd.
    Warren vist graag bodem, is dat dom? Bodem vissen beperkt je verlies en verkleint je risico.. Bij een goede keuze wordt je vis het grootst, je kan hoogstens je aas iets te veel op de bodem hebben gelegd, maar ja, dan ook geen risico.
  11. forum rang 10 bp5ah 22 augustus 2023 10:39
    quote:

    ToTheTop schreef op 22 augustus 2023 10:37:

    [...] Warren vist graag bodem, is dat dom?
    Die zit hier niet in, voldoet niet aan zijn beleggingsstandaard, k/w en return 0,0
  12. forum rang 4 ToTheTop 22 augustus 2023 10:40
    quote:

    bp5ah schreef op 22 augustus 2023 10:39:

    [...]
    Die zit hier niet in, voldoet niet aan zijn beleggingsstandaard, k/w en return 0,0
    Zegt dat wat? Return 0,0 die zet hij bij zichzelf.
  13. forum rang 4 High Finance 22 augustus 2023 10:42
    quote:

    Altijd gelijk schreef op 22 augustus 2023 10:36:

    Wirecard ............andere case, maar van hero naar zero in no time. Kan zo maar nog veel gebeuren.
    Tussen groeivertraging en fraude zit dan ook een wereld van verschil.
9.641 Posts
Pagina: «« 1 ... 214 215 216 217 218 ... 483 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beleggen.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.076
AB InBev 2 5.522
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.756
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.755
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 191
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.754
Aedifica 3 919
Aegon 3.258 322.905
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.895
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.342
Air France - KLM 1.025 35.089
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.042
Alfen 16 24.943
Allfunds Group 4 1.503
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.823
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.410
AMG 971 133.779
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.697
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.017
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 383
Arcadis 252 8.786
Arcelor Mittal 2.034 320.776
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.326
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.337
ASML 1.766 108.279
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 515
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.688
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.404