Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Forum Atenor geopend

507 Posts
Pagina: «« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 26 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 7 JdeFL 13 december 2024 08:40
    Zelfde verhaal...

    Cofinimmo rondt reeks vastgoedverkopen af

    Cofinimmo heeft meerdere desinvesteringen gerealiseerd. Dat meldde het vastgoedbedrijf donderdagavond in een persbericht:
    De vastgoedgroep heeft haar laatste twee kantoorgebouwen in Antwerpen verkocht voor ongeveer 27 miljoen euro, exclusief overdrachtsbelasting.
    Het verzorgingstehuis aan de Linthoutstraat in Brussel is verkocht voor ongeveer 5 miljoen euro.
    Een medisch kantoor in Arnhem is verkocht voor ongeveer 7 miljoen euro.
    De bruto investeringsvooruitzichten voor 2024 zijn verlaagd naar 175 miljoen euro vanwege de uitgestelde voltooiing van een project in Duitsland van 2024 naar 2025.
    'We zijn zeer tevreden met deze transacties in België en Nederland. Ze passen perfect in ons desinvesteringsprogramma', zegt CEO Jean-Pierre Hanin.
    Cofinimmo wijst erop dat de totale investeringen sinds begin dit jaar nu meer dan 100 miljoen euro belopen. De desinvesteringsprognose voor 2024 blijft 215 miljoen euro. Daarvan is dus 100 miljoen uitgevoerd en zou voor zo'n 80 miljoen euro al getekend zijn.
  2. forum rang 8 Leefloon 13 december 2024 09:53
    quote:

    JdeFL schreef op 13 december 2024 08:40:

    Zelfde verhaal...

    Cofinimmo wijst erop dat de totale investeringen sinds begin dit jaar nu meer dan 100 miljoen euro belopen. De desinvesteringsprognose voor 2024 blijft 215 miljoen euro.
    De koersgrafieken passen niet naadloos op elkaar, omdat die van Atenor YTD beter een vallend mes imiteert. Het beginpunt maakt echter veel uit. In de bijgevoegde jaargrafiek kreeg Atenor eerst een voorsprong, maar met een YTD-grafiek wordt een piek een ongunstig beginpunt voor Atenor. Van Cofinimmo valt in HJ2 de daling per saldo mee, maar in HJ2 zijn de manische aandeelhouders opnieuw in een depressieve bui beland. De jaargrafiek, waarbij Atenor er door de piek geflatteerd uit kan zien:
  3. forum rang 8 Leefloon 16 december 2024 19:05
    quote:

    JdeFL schreef op 13 december 2024 08:40:

    Zelfde verhaal...

    Cofinimmo rondt reeks vastgoedverkopen af
    Laagste YTD-koersen bij het de BEL Mid en de BEL Small beïnvloedende Belgische vastgoed. Met een gefixte bug (aanduiding voetnoot ontbrak achter Montea, maar de voetnoot-tabel niet) en mogelijk één van de laatste keren met zoveel indices, omdat bij Euronext de Indicies Directory niet meer downloadbaar is, en daar niets aan wordt gedaan door Euronext, en ik niet voornemens ben om ze daar, per post, schriftelijk op te gaan wijzen:
  4. forum rang 7 JdeFL 19 december 2024 09:29
    "De verkoop van Lakeside, een kantoorgebouw van 23.800 m² in Warschau, werd op 12 december 2024 afgerond via een asset deal."

    Die 'asset deal', gewone verkoop toch, als ik het goed begrepen heb. Beetje gezocht, geen idee waarom het zo vermeld werd.
  5. forum rang 8 Leefloon 19 december 2024 09:47
    quote:

    JdeFL schreef op 19 december 2024 09:29:

    Die 'asset deal', gewone verkoop toch, als ik het goed begrepen heb. Beetje gezocht, geen idee waarom het zo vermeld werd.
    Scherp... Het wordt óók een verkoop genoemd door Atenor (dus geen "X verkopen en X asset deals") :

    Atenor (BSE: ATEB) rondt de verkoop af van twee grote kantoorgebouwen en één residentieel project

    Voor een algemene verklaring voor het subtype van een "verkoop": degroote-deman.be/nieuws/share-deal-o...

    Mogelijk wordt er echter verwezen naar een nabetaling, hetgeen minder gebruikelijk is bij een verkoop, en wat je als onderdeel van een bredere "deal" zou kunnen zien. Meer dan alleen een eenvoudige verkoop ineens. Een speciale verkoop.
  6. forum rang 7 JdeFL 19 december 2024 10:20
    quote:

    Leefloon schreef op 19 december 2024 09:47:

    [...]
    ...
    Mogelijk wordt er echter verwezen naar een nabetaling,...
    Het enige waar ik nog op kom is een onvolledige verkoop, waarbij een stuk onbebouwde weide ofzo bij Atenor blijft. Hebben we ook nog een beloofd appartement/stuk bouwgrond voor de vorige eigenaar van de bouwgrond. Komt hier soms ook voor bij verkavelingen.
    Zal wel geen belang hebben, vond het enkele een vreemde formulering.
  7. forum rang 8 Leefloon 19 december 2024 10:51
    quote:

    JdeFL schreef op 19 december 2024 10:20:

    Het enige waar ik nog op kom is een onvolledige verkoop
    Bij een latere nabetaling, zou je kunnen stellen dat daarvan sprake is. X,X& van het pand, waarbij onbepaald is voor welk specifiek gedeelte van het vastgoed de nabetaling is. De tweede verdieping, de parkeerplaatsen, ...
    Dus een onvolledige verkoop, als in: nu deel 1 (X,X%) en later deel 2 (100% - X,X%).

    Reden voor het verder onbelangrijke vermoeden is dat de asset deal alleen werd genoemd bij de meerdelige verkoop, waardoor je die verkoop geen normale verkoop zou kunnen noemen. Mij lijkt het inderdaad ook verder onschuldig, mede omdat de nabetaling openlijk werd gecommuniceerd.

    Misschien was het binnen een stroeve markt vereist dat de verkoper de koper financierde/hielp, door verleend uitstel van een betaling. Wat dat betreft kan het op een voetbaltransfer gaan lijken...
  8. forum rang 4 Kanhetlager 19 december 2024 15:38
    quote:

    Leefloon schreef op 19 december 2024 10:51:

    [...]
    Bij een latere nabetaling, zou je kunnen stellen dat daarvan sprake is. X,X& van het pand, waarbij onbepaald is voor welk specifiek gedeelte van het vastgoed de nabetaling is. De tweede verdieping, de parkeerplaatsen, ...
    Dus een onvolledige verkoop, als in: nu deel 1 (X,X%) en later deel 2 (100% - X,X%).

    Reden voor het verder onbelangrijke vermoeden is dat de asset deal alleen werd genoemd bij de meerdelige verkoop, waardoor je die verkoop geen normale verkoop zou kunnen noemen. Mij lijkt het inderdaad ook verder onschuldig, mede omdat de nabetaling openlijk werd gecommuniceerd.

    Misschien was het binnen een stroeve markt vereist dat de verkoper de koper financierde/hielp, door verleend uitstel van een betaling. Wat dat betreft kan het op een voetbaltransfer gaan lijken...
    Ik laat het erbij, het koersverloop strookt totaal niet met wat ik verneem. Ik hou ze nog even warm. Misschien als jullie er geen vertrouwen in hebben pik ik nog wat van jullie op. Weer ruim 4% eraf. Waarom?
  9. forum rang 7 JdeFL 20 december 2024 09:15
    Cofinimmo: all I want for Christmas (is a big sale)

    Alleen al in december heeft Cofinimmo voor 110 miljoen kantoren en woonzorgcentra verkocht. Daarmee haalt de vastgoedgroep alsnog de getemperde prognose voor 2024 en kan CEO Jean-Pierre Hanin per eind december een iets lagere schuldgraad rapporteren.
    Hamvraag is nu of beleggers die dealkoorts onder de kerstboom kunnen appreciëren. Het aandeel is, mede door vaak kritische analisten, naar een dieptepunt weggegleden (zie grafiek). De slotkoers van gisteren, 52,15 euro, impliceert een korting van 40 euro of 44 procent op de netto-actiefwaarde per aandeel eind september. (tijd)

    't is dat laatste stukje: korting 44%. Atenor nu 3.4€ koers, daar dan 55% (dacht 7.8€ netto-act).
  10. forum rang 4 Kanhetlager 24 december 2024 14:14
    Met een volume van 4.159 staat er hoger in de bied. Er worden 6.727 aandelen verhandeld deze dag. Toch eindigt de koers onder deze bied!!!! Pure manipulatie als het aan mij ligt!!!!

    Expres verkopen voor lagere koersen in de slotveiling terwijl ze makkelijk hadden kunnen verkopen net daarvoor voor veel meer geld is in mijn ogen manipulatie van de bovenste plank. Ze zullen wel aan zichzelf verkopen om de koers lager te houden. Fijne kerst allen.
  11. forum rang 7 JdeFL 27 januari 2025 11:30
    Misschien een vreemde kronkel, wat Atenor verkocht, als dekking voor een put op ASML. Zie geen triggers voor atenor, toch niet binnen één maand.
    En... het proximusforum, de duimpjes daar, 'k krijg daar een hoog ebusco- of andere rampen- gevoel van. 'k houd normaal geen rekening met wat er op een forum geschreven wordt, maar krijg er toch een ongemakkelijk gevoel bij.
  12. forum rang 8 Leefloon 27 januari 2025 12:12
    quote:

    JdeFL schreef op 27 januari 2025 11:30:

    En... het proximusforum, de duimpjes daar, 'k krijg daar een hoog ebusco- of andere rampen- gevoel van. 'k houd normaal geen rekening met wat er op een forum geschreven wordt, maar krijg er toch een ongemakkelijk gevoel bij.
    Filtervoeding. simp1ywall.st-publiek, dat zegt eigenlijk al alles. Ik ga niet eens kijken of het (clickbait van) een betaald geschreven artikel is, a la SA. Waar ook jij als hedge fund manager een bombastisch (*) betaald artikel kunt schrijven, mits je lezers lokt. Nou ja, blijkbaar mag reclame voor andere websites, het weglokken van IEX-forumbezoekers, hier tegenwoordig. Ook wat bpost-publiek op herhaling. En, wie weet, leeft ook Proximus soms flink op.

    Terug naar Atenor, mogelijk een gevreesde volgende KV en/of een tegenvallende herstelduur. Ik vond de eerste KV al aan de kleine kant. Een half opgelost probleem, in de hoop op betere tijden. En balansverkorting heeft, als krimp, impact op toekomstige winst.

    Ik zal aandelen Atenor niet van je gaan kopen, tenzij ik voor een gok zou gaan hopen op meevallende cijfers. Een papieren potentieel richting +100%, maar dan moet een KV dat feest niet gaan verpesten, en moet een volledig herstel op eigen kracht niet langer dan 5, 6 (**) dividendloze jaren gaan duren, voor een bovengemiddeld rendement bij een hoog risico. Er zijn m.i. minder onaantrekkelijke Belgische vastgoedbeleggingen. En des te meer discount, "kan", des te meer verwatering bij een eventuele volgende KV.

    (*) = Reken als op betaling hopende acteur daadwerkelijk op een Engelstalige hoofdredacteur, die liever een bombastisch, deskundig lijkend verhaal verkoopt dan een snaarstrakke analyse van ex-Option. Reken niet op controlevragen, zoals voor welk hedgefund je werkt. Mogelijk heeft simp1ywall.st een soortgelijk systeem om "inhoud" toe te voegen aan hun ciomputer-generated, en moet je voor ex-Option zelf lezers trekken. Maar dat heb ik dus niet bekeken, en niet iedereen is zo snugger om betaald te (willen) worden. "SA" heb ik weleens bekeken, en dat werkte zoals beschreven, met "goed artikel"-duimpjes-clickbait als forumvervuiling. Een beetje een kwestie van publiceren wat iemand graag wil vernemen; meer niet. Al dan niet hopende op een kleine betaling voor de gepubliceerde prut, zoals (ook?) bij: about.seekingalpha.com/article-payments

    (**) = ik reken gemakshalve met "70 delen door het aantal jaren", vind 10% indexconform, en vind 14% naar verhouding weinig.
  13. forum rang 8 Leefloon 27 januari 2025 12:34
    quote:

    Leefloon schreef op 27 januari 2025 12:12:

    Al dan niet hopende op een kleine betaling voor de gepubliceerde prut, zoals (ook?) bij: about.seekingalpha.com/article-payments
    Zo te zien mag je bij de concurrent gratis je prut komen doneren. Verder eigenlijk bijna hetzelfde idee, met een liefst bombastische verhaallijn om bezoekers te trekken. Zie de totaal niet vooringenomen, open gekozen titel bij Proximus. Ingezonden brieven van financiële tabloids, zoiets, en niet iedereen is zo snugger om zich dan te laten betalen voor het vertalen van een gepubliceerd sprookje. Bij SA iets meer schijn van autoriteit, omdat je daar zelf je eigen loopbaan mag verzinnen. De concurrent is ws. sneller tevreden, met hun computer-generated meuk.

    Tot zover aandelen die klaarblijkelijk maar tevergeefs omhoog gelogen moeten worden; terug naar Atenor...
  14. forum rang 7 JdeFL 27 januari 2025 15:41
    quote:

    Leefloon schreef op 27 januari 2025 12:12:

    [...]
    ...

    Terug naar Atenor, mogelijk een gevreesde volgende KV en/of een tegenvallende herstelduur. Ik vond de eerste KV al aan de kleine kant. Een half opgelost probleem, in de hoop op betere tijden. En balansverkorting heeft, als krimp, impact op toekomstige winst.

    Ik zal aandelen Atenor niet van je gaan kopen, ...
    Nee, zou ik ook niet doe. Nog een indicator:
    Proximus spreekt 3 jaar geleden af om gebouwen (Brussel centrum) te verkopen voor 143M. De koper haakt af en betaalt met de glimlach 30M om van dat contract af te raken. Nieuwe verkoopprijs voor dezelfde gebouwen zou tussen de 40 en 60M liggen.
    Om maar te zeggen hoe erg het geteld is met kantoorgebouwen.
    En dat gaat ook afverven (Aantwaarps - da vaarft af - +/- stevige invloed hebben op) op Atenor.
  15. Tenko 27 januari 2025 15:58
    Het ene project is natuurlijk het andere niet en die torens zijn gedateerd en moeten volledig gerenoveerd worden wat niet zonder risico is. Het feit dat een groot bedrijf als Immobel liever 30 miljoen boete betaalde dan zich aan het project te wagen is ook gewoon nefast voor de verkoopprijs, ook los van de huidige malaise in de sector. Dat zal voor geïnteresseerde partijen sowieso een rode vlag zijn. Daarboven zitten alle bedrijven die specialiseren in ontwikkelen van vastgoed (Immobel, Ghelamco, Atenor,..) in hetzelfde negatieve schuitje en kunnen deze partijen momenteel ook gewoon die bedragen niet op tafel leggen.

    Een mooi afgewerkt, modern energiezuinig gebouw op een strategische locatie is echter een heel ander verhaal en zal altijd wel enige vraag naar zijn. Waarmee ik niet wil zeggen dat er geen probleem is voor de sector maar ik zou de Proximus torens nu niet gebruiken als voorbeeld om Atenor ten dode te schrijven.
  16. forum rang 7 JdeFL 27 januari 2025 16:18
    quote:

    Tenko schreef op 27 januari 2025 15:58:

    ...maar ik zou de Proximus torens nu niet gebruiken als voorbeeld om Atenor ten dode te schrijven.
    Nee, doe ik ook niet. Enkel weer een nageltje aan de doodskist. itt. tot zulke berichten nergens een zwaluw te bekennen... En de vraag blijft: vanaf wanneer wel?
507 Posts
Pagina: «« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 26 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beleggen.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.070
AB InBev 2 5.521
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.735
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 266
Accsys Technologies 23 10.752
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 191
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.754
Aedifica 3 916
Aegon 3.258 322.876
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.894
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.340
Air France - KLM 1.025 35.068
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.042
Alfen 16 24.919
Allfunds Group 4 1.477
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.822
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.353
AMG 971 133.684
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.697
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.015
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 383
Arcadis 252 8.785
Arcelor Mittal 2.034 320.757
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.326
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.245
ASML 1.766 107.997
ASR Nederland 21 4.501
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 507
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.684
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.403