Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Michiel Pekelharing - "Fortis gaat niet failliet"

160 Posts
Pagina: «« 1 ... 3 4 5 6 7 8 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 26 september 2008 17:42
    quote:

    jkoets schreef:

    Weet jij meer Novastar!!

    gr. Jos
    was het maar zo Jos, maar ik sta nog steeds met 2 poten in de Zeeuwse (roots) klei. Heb je gezien dat ING fors omlaag is ?

    We worden toch in elkaars armen gedreven en het zou een perfect fit zijn.

    Een uitgekleede ABN AMRO, zonder buitenland zou in de combi met ING een mooie tegenpool van RABO kunnen zijn. Dan wordt Neelie : Jalie.

    En Fortis gaat met de staart tussen de benen naar BNP. Iedereen happy.
  2. [verwijderd] 26 september 2008 17:43
    kan iemand me voor eens en voor altijd het abn/fortis debacle uitleggen?

    abn beweert zelfstandig te zijn, als fortis omvalt staan zij buitenschot.
    pas volgend jaar moet er toestemming gegeven worden aan fortis om abn in te lijven.

    nu lees ik hier overal fortis/abn in 1 adem...

    wat moet ik daar nou van denken????

    edit: lees nu novastar: dat heb ik een aantal weken geleden al voorbij horen komen die optie met ing.
  3. [verwijderd] 26 september 2008 17:45
    quote:

    kwaaie aap schreef:

    @fintech

    Nee, maar geld verliezen gun ik niemand, het geeft zo'n kutgevoel. Om mensen dan zulke opgelegde missers te zien maken, stemt me verdrietig. Ik weet niet hoe lang je al belegd, maar aan je naieviteit in deze affaire te zien, kan het nooit lang zijn. Niet onaardig bedoeld, maar anders was je geld al op geweest.

    ps. ikzelf ben YTD ook min 2%, als ik de statistieken van Alex mag geloven.
    Ik beleg vermoedelijk al langer dan jij leeft. En naïef ben ik niet, de toekomst zal het uitwijzen. En overigens is Fortis maar 5% van mijn beleggingen.
    En mijn per saldo rendement is nog altijd positief, maar wel stukken minder dan eind 2007.
  4. Jos Koets 26 september 2008 17:49
    Beste Novastar,

    Fortis is "over en sluiten". Het is nu afwachten wie het overneemt. Gaat ABN AMRO gedeeltelijk alleen verder of wordt deze in de deal meegenomen. Er zijn partijen die alles willen overnemen, maar dan niet voor deze koers. Dan moet je denken aan 2 euro. Ben zeer benieuwd hoe alles dit weekend gaat verlopen.

    Ik hoop voor Fortis dat ik er 100% naast zit en dat de koers maandag met tientallen procenten stijgt.

    Gr. Jos
    In ieder geval is ABN de dupe van dit alles.
  5. [verwijderd] 26 september 2008 17:49
    quote:

    Guusje00 schreef:

    kan iemand me voor eens en voor altijd het abn/fortis debacle uitleggen?

    abn beweert zelfstandig te zijn, als fortis omvalt staan zij buitenschot.
    pas volgend jaar moet er toestemming gegeven worden aan fortis om abn in te lijven.

    nu lees ik hier overal fortis/abn in 1 adem...

    wat moet ik daar nou van denken????

    edit: lees nu novaster: dat heb ik een aantal weken geleden al voorbij horen komen die optie met ing.
    ABN AMRO is nog een aparte entiteit. Na verkoop van 10% van de zakelijke markt aan de Deutsche Bank in opdracht van de EC-commissie (Neeltje) per 3 oktober a.s. en verkoop van enkele activa (wordt nu wat meer) moeten DNB en de EC-commissie toestemming geven voor de juridische overname ergens juli 2009. Fortis maakt onderdeel uit van het bankenconsortium met Royal Bank of Schotland en Santander. Die moeten overigens bijspringen als Fortis onderuit zou gaan.
  6. [verwijderd] 26 september 2008 17:55
    zie! dank voor de uitleg...dan zijn de turbo's dus nog tot iig volgende zomer 'veilig' en gaan niet ten onder met/door fortis.

    nou dat wordt dus de ontwikkelingen op de voet volgen.

    thnx!
  7. [verwijderd] 26 september 2008 17:55
    quote:

    jkoets schreef:

    Weet jij meer Novastar!!

    gr. Jos
    Een visionair of wellicht een pragmatische denker Jos....

    Weledelzeergeleerde Heer Dr. A.H.E.M. Wellink,

    Aangaande de kwestie Fortis zijn wij aangenaam verrast te vernemen, dat u in overleg met ondermeer uw collega de heer De Batselier, Nationale Bank van België en de heer Tilmant, voorzitter Raad van bestuur ING groep, tot een brilliante maar toch ook enigszins voor de hand liggende oplossingsvariant van de huidige problematiek bent gekomen.
    Wij vernemen dat ING een bod doet van (ik doe een gooi) 8 miljard Euro op Abnamro Business Unit Nederland, althans het restant daarvan na wegsnijden afgeproken onderdelen door Royal Bank of Scotland.
    Hiermede lijken de liquiditeitsproblemen bij Fortis tot het verleden te behoren en zijn ook de eventuele solvabiliteitsproblemen opgelost.
    Voorts vernemen wij dat DNB de ING groep waar nodig steun zal geven door middel van het verstrekken van tijdelijke deposito's teneinde deze aankoop te overbruggen. Wij vernemen tevens dat de Nationale Bank van België het nodige zal ondernemen teneinde het Fortis concern door deze moeilijke periode heen te loodsen.

    Ik zag dit in mijn glazen bol. Is dit een gekke gedachte...?

    gr.mineset

    p.s.
    Sjit...novastar, ik had je post nog niet gelezen toen ik dit aan het intikken was.
    Verdraaid, we hebben dezelfde gedachte !!
  8. forum rang 7 ffff 26 september 2008 18:27
    Fortis : be happy en maak wat van je leven, trek die plasser in !

    Schreef Novastar op bladzijde 6 van deze draad.

    Maar, beste Novastar, geen geld en geen plasser die eruit mag....dan wordt het leven schraal, zelfs voor een Zeeuw.
  9. [verwijderd] 26 september 2008 18:36
    Ik denk niet dat er nog een bank is die 8 miljard cash op tafel kan leggen. Emissies tegen deze koersen zijn ook geen goed idee...Wie lost dit op???
  10. [verwijderd] 26 september 2008 18:54
    Dit schrijft AAB op har webiste inzake integratie met Fortis:

    "De ontwikkelingen rondom Fortis hebben geen invloed op ABN AMRO of uw spaartegoed

    Aangezien wij, als ABN AMRO, nog helemaal gescheiden van Fortis opereren heeft de huidige beurssituatie, en die van Fortis in het bijzonder, geen invloed op onze stabiliteit en solvabiliteit. Daardoor heeft het ook geen effect op u als klant, noch op de tegoeden die u bij ons hebt ondergebracht.
    Concreet betekent dit dat tot het moment van juridische integratie in de loop van 2009 de financiële posities van de consortiumbanken geen invloed hebben op de positie van uw tegoeden.
    Door het feit dat ABN AMRO gescheiden van Fortis opereert, kunnen wij geen verdere inhoudelijke mededelingen doen over de situatie van Fortis.
    U kunt zoals gewoonlijk met al uw bankzaken bij ABN AMRO terecht en wij zullen er alles aan doen om u goed van dienst te zijn en al uw bankzaken goed te behartigen.



    Uw geld is bij ABN AMRO in goede handen
    Uw (spaar)tegoed is ondergebracht bij ABN AMRO Bank NV. Daarin verandert voorlopig niets. ABN AMRO en Fortis opereren tot de juridische integratie – voorzien in de loop van 2009 – als twee zelfstandige banken.
    De voorheen beursgenoteerde aandelen ABN AMRO Bank NV zijn na overname door het consortium ondergebracht in RFS Holdings BV (RBS, Fortis, Santander). Vroeger waren er miljoenen aandeelhouders, sinds oktober 2007 zijn dit de drie consortiumbanken. Fortis heeft circa 20% van de aandelen van ABN AMRO.
    Er is feitelijk in het bestaan en in de organisatie van ABN AMRO nog niets veranderd. ABN AMRO is een zelfstandige juridische eenheid en heeft nog steeds een eigen Raad van Bestuur en een eigen balans, waardoor het mogelijk blijft om tot de juridische integratie in de loop van 2009 als zelfstandige bank te opereren.
    Net zoals alle andere Nederlandse banken staat ABN AMRO onder toezicht van De Nederlansche Bank (DNB)."

  11. [verwijderd] 26 september 2008 19:28
    Fortis (de zwakke broeder) weet zeker dat ze niet failliet gaan.

    ING (de sterkere broeder) daarentegen:

    TILBURG - Het is niet waarschijnlijk, maar ING is niet geheel onkwetsbaar voor de problemen die zich bij Lehman of AIG hebben voorgedaan. Dat zei topman Michel Tilmant gisteren tijdens een toespraak op de universiteit van Tilburg.

    Stelt uitlatingen Fortis in een wederom zeer betrouwbaar licht.
  12. [verwijderd] 26 september 2008 19:56
    quote:

    busefrank schreef:

    gigen 12 miljoen stukjes in de slotveiling naar een nieuwe eigenaar :-) toch bijna de 120 miljoen gehaald
    Je mag dat volume op zijn minst met 75% verminderen mbt nieuwe eigenaars. Naast de meerkoppige draken die de koers stuwen of drukken door aan een andere kop te verkopen, zijn er nog de daghandelaren en marketmakers die makkelijk een factor 3 verhandelen.

  13. [verwijderd] 26 september 2008 20:16
    adnbeursanalyse.nl/Slotanalyses/aex26...

    En dan nog dit...

    Gisterenavond schreef ik over Fortis, dit naar aanleiding van het feit dat het aandeel gedurende de dag 21% in de min had gestaan. Het fonds sloot uiteindelijk maar 6,3% onder het slot van afgelopen woensdag, dus de schade viel naar verhouding nog mee. Dat kan van de schade van vandaag niet gezegd worden. Het aandeel eindigde de dag namelijk 20,9% onder het slot van gisteren op een koers van €5,18. De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Nout Wellink zou vandaag spreken op een conferentie in Chicago, maar heeft dit afgezegd. Verondersteld wordt dat dit te maken heeft met de situatie bij Fortis, Wellink zou deze bank te hulp willen schieten. Ik zou echter liever hebben dat hij zijn aandacht niet op Fortis, maar op ABN AMRO richt. Het is velen onbekend, maar ABN AMRO is op dit moment nog een zelfstandige entiteit, een Nederlandse bank die sterk te lijden heeft onder de perikelen rond haar grootaandeelhouder. Fortis is -hoewel zij haar best doet om anders over te komen- een Belgische bank die geleid wordt door onvervalste Belgische aristocraten. Het is niet de taak van DNB om te waken over die bank, die verantwoordelijkheid ligt bij de Belgische centrale bank. Laat Wellink, in samenspraak met minister van financiën Bos, nu maar eens opkomen voor de belangen van ABN AMRO, de Nederlandse bank die zij beiden door vorig jaar afzijdig te blijven in feite hebben laten verkwanselen. Zij lieten het door Bos recent in woorden zo verfoeide huidige kapitalisme tenslotte haar gang gaan, het is tijd om dat middels daden recht te zetten. Er is niets mis met een Nederlandse bankpresident en een Nederlands minister van financiën die opkomen voor een Nederlandse bank, dat hoort in mijn optiek zelfs zo. Er zijn de laatste jaren al zoveel mooie Nederlandse bedrijven verloren gegaan, eens moet het genoeg zijn. -Ad Nooten-

  14. forum rang 10 bp5ah 26 september 2008 20:22
    quote:

    trueinvestor schreef:

    Fortis:here today,where tomorrow...
    Not there iig.

    Gr.

    Dirk
160 Posts
Pagina: «« 1 ... 3 4 5 6 7 8 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beleggen.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.001
AB InBev 2 5.483
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.210
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.530
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.651
Aedifica 3 901
Aegon 3.258 322.671
AFC Ajax 538 7.086
Affimed NV 2 6.288
ageas 5.844 109.885
Agfa-Gevaert 14 2.048
Ahold 3.538 74.295
Air France - KLM 1.025 35.000
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.036
Alfen 16 24.334
Allfunds Group 4 1.468
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 405
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.813
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.835 242.761
AMG 971 133.102
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.686
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 485
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.936
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 380
Arcadis 252 8.731
Arcelor Mittal 2.033 320.583
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.288
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.717
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.082
ASML 1.766 106.074
ASR Nederland 21 4.451
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 470
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.610
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.390