voda schreef:
En de koersen? Hup, naar beneden....
UPDATE: OOK INDUSTRIE 'VALT MEE'
Bestedingen VS voor het eerst in maanden omhoog
2 maart 2009, 16:39 uur | FD.nl
Amerikaanse consumenten hebben in januari 0,6% meer besteed dan in de maand daarvoor. Het is voor het eerst in zes maanden dat de consumentenbestedingen stijgen.
Dat heeft het Amerikaanse ministerie van handel maandag laten weten. De inkomens van de Amerikanen gingen eveneens omhoog, en wel met 0,4%.
Dankzij hogere salarissen ambtenaren
De stijgingen zijn volgens het ministerie het gevolg van salarisverhogingen die zijn doorgevoerd voor bepaalde groepen overheidsfunctionarissen.
Analisten hadden een stijging van de bestedingen met 0,4% voorspeld. De inkomens zouden volgens deskundigen met 0,2% stijgen.
In december vielen de bestedingen met een volle 1%. De inkomens gingen toen met
0,2% achteruit.
Consumentenvertrouwen VS daalt iets minder dan verwacht 27 februari 2009
Consumenten krijgen het steeds meer voor het zeggen 28 januari 2009
Nederlandse consument winkelt stevig door ondanks kredietcrisis 6 januari 2009
Verder blijkt de Amerikaanse industrie in februari minder sterk te zijn gekrompen dan verwacht. De index die de bedrijvigheid meet, nam licht toe tot 35,8. Dat maakte het Amerikaanse onderzoeksbureau Institute for Supply Management (ISM) maandag bekend.
De index bereikte een maand eerder de stand van 35,6. Analisten hielden rekening met een daling tot 33,8 in februari.
De index geeft de ontwikkeling van de productiviteit in de industrie weer. Een stand lager dan 50 duidt op krimp, een score hoger dan 50 betekent dat de sector groeit. De index wees in februari voor de dertiende achtereenvolgende maand op een krimp van de industrie.
Copyright (c) 2009 Het Financieele Dagblad