Hmm schreef:
[quote=shortie]
De VS probeert het ook nog maar een keer bij China...
"VS plant maatregelen tegen Chinese export"
hmmm.... hangt daar een handelsoorlogje in de lucht??
Gaat de kleine jongen nu de grote papa die de portemonnaie heeft bijten??
Ik geloof dat China met zijn $850 miljard aan amerikaanse schuldpapieren in een dusdanige positie zit dat de amerikanen maar beter een toontje lager kunnen zingen. Althans... als de amerikanen hun schulden willen kunnen blijven financieren.
De hand welke je voed moet je immers niet...
Benieuwd wat de dag van morgen ons gaat brengen.
De VS wil nog niet echt corrigeren en de S&P deed al even een kleine terugtest op de 1.131 met 1.131,60 als laagste notering.
Steunlijnen lopen met de dag verder op en ondanks 3 slechte cijfers vandaag willen de DOW en de S&P niets van dalen weten.
[/quote]
Dit is moeilijk in te schatten. De amerikanen beginnen al meer van af de kant van de authoriteiten China onder druk te zetten. China blijft echter de yuan aan de $ koppelen.
Nu is het zo dat de USA ook een macht heeft over China door dat ze in staat zijn dmv monetaire politiek die schuld aan China waardeloos te laten worden. Misschien hebben ze nu een stok om mee te slaan en van veel schuld af te komen. China zou dan de verliezer zijn terwijl ze in die situatie van een lage dollar bijna geen winst meer maakt op de export naar de USA.
De tijd zal het leren.