Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor
Aandeel

SBM Offshore NL0000360618

Laatste koers (eur)

18,310
  • Verschil

    +0,030 +0,16%
  • Volume

    244.289 Gem. (3M) 314,3K
  • Bied

    18,200  
  • Laat

    18,500  
+ In watchlist

sbm december 2012

792 Posts
Pagina: «« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 40 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 15 december 2012 14:11
    quote:

    Risktaker schreef op 15 december 2012 13:09:

    In de Telegraaf kun je lezen dat Shell heeft overwogen om een bod uit te brengen op BP. De een z’n dood de ander z’n brood! BP heeft voor meer dan 35 miljard dollar aan non-core activiteiten moeten afstoten om de schade te kunnen betalen veroorzaakt door de ramp met het boorplatform Deepwater Horizon. De aandelen BP verloren meer dan de helft van hun waarde. Geen rampproject als de Yme voor SBM maar wel een milieuramp waar de BP aandeelhouders schijnbaar geen rekening mee hebben gehouden dat dit ook zou kunnen gebeuren. Aan alles kleeft een risico en risico’s zijn eenmaal niet 100% af te dekken. Zo ook speculeren op de aandelenbeurs oftewel handelen in de verwachting winst te maken door stijging of daling van de koers van aandelen. Het heeft echter totaal geen zin om grote ondernemingen zoals BP of SBM onderuit te halen, vele duizenden werknemers verdienen hun brood bij deze ondernemingen en laten we hopen dat dit zo blijft, anders valt er niets meer te doen op de aandelenbeurs. Ik moet er niet aan denken: geen spanning, geen sensatie, geen no-sa!
    Je hebt helemaal gelijk, anderzijds reëel is dit gewoon niet het moment voor het aandeel SBM. Fundamenteel is er veel onzekerheid en van het technisch beeld word je ook niet vrolijk.. Ik denk dat het snel maart word voordat we concreet 'een' kant op gaan. Geduld is een schone zaak !
  2. Risktaker 15 december 2012 15:21
    De koers van het aandeel SBM weergeeft niet de intrinsieke waarde van het bedrijf SBM. SBM genereerd dagelijks miljoenen dollars met z’n lease-vloot. Naast het afstoten van non-core business zoals GustoMSC zou SBM bijv. kunnen besluiten om enkele FPSO’s in de verkoop te plaatsen om aan zijn financiële verplichtingen te kunnen voldoen, potentiële kopers genoeg. Geduld is inderdaad een schone zaak en dat geldt zeker voor het aandeel SBM. De tijd heelt alle wonden!
  3. [verwijderd] 15 december 2012 18:29
    Je eigen plan trekken en niks van de mening van andere aantrekken .

    Behalve als ze met feitjes komen natuurlijk....

    Ik hou mijn stuk vast en zie wel waar we eindigen, aangezien er al zoveel afgeschreven is op Yme zie ik het positief in

    Hoop alleen dat ze weer met dividend komen in 2013
  4. [verwijderd] 16 december 2012 10:38
    gilissen opinie:

    Lease-inkomsten solide basis, Turnkey groeit
    Het bedrijfsresultaat inclusief afschrijving en amortisatie (EBITDA) bestaat voor een
    belangrijk deel uit lease-inkomsten van de vloot FPSO’s. De vloot bestaat uit 23
    drijvende systemen (voornamelijk FPSO’s), twee MOPU’s (de ‘legacy projecten’ Deep
    Panuke & Yme) en een semi-sub production platform. Turnkey bestaat uit de bouw
    van deze systemen of delen van deze systemen voor derden. De kennis van SBM ligt
    vooral in de bouw van het afmeersysteem waar de geproduceerde olie doorstroomt
    naar de tanker. De resultaten van deze divisie zijn in de afgelopen jaren sterk
    gestegen.

    Goed gevulde orderportefeuille
    SBM Offshore heeft in 2011 de orderportefeuille sterk zien toenemen. De
    orderinstroom verloopt onregelmatig vanwege het beperkte aantal grote orders. In
    de eerste helft van 2011 kreeg het bedrijf voor $ 2,4 mrd aan orders binnen, in de
    tweede helft van 2011 voor $ 6,2 mrd en in de eerste helft van 2012 slechts $ 0,9 mrd.
    Gezien de hoge instroom in de tweede helft van 2011 en de opgelopen
    achterstanden in de loop van 2012 was het de vraag of het concern dat allemaal wel
    aankon. Van de orderportefeuille wordt dit jaar ruim $2 mrd uitgevoerd. Het
    grootste deel van de portefeuille (circa 70%) betreft langlopende leasecontracten.
  5. [verwijderd] 16 december 2012 10:39
    Zeer aanzienlijke afschrijvingen
    De diversificatie naar Mobiele Productie Units leidde tot een fors verlies in 2011. Het
    concern trof over de tweede helft van 2011 onder andere additionele voorzieningen
    van $ 407 mln voor voornamelijk Yme en in veel mindere mate Deep Panuke. Het is
    onzeker of dat bedrag voldoende is gezien de scheuren die in de zomer van 2012
    werden gevonden in de fundering van Yme. Het concern heeft tot nu toe geen extra
    voorzieningen daarvoor getroffen, maar de kans bestaat dat het platform geheel
    moet worden ontmanteld en afgeschreven. De kosten daarvoor zijn moeilijk in te
    schatten, maar liggen ergens tussen de $ 500 mln en $ 1mrd.

    Balans heeft ruimte, maar kans op kleine emissie neemt toe
    Door de verkoop van activiteiten is de balans verbeterd. Inmiddels is $ 200 mln van
    de geplande $ 400 mln gerealiseerd. De solvabiliteit staat inclusief de
    verkoopopbrengst van $ 200 mln na het derde kwartaal op 33%. Een extra verlies
    van $ 500 mln valt te dragen, maar als het hoger wordt sluiten wij een kleine
    emissie (circa 10% nieuwe aandelen) niet uit. Covenanten met de banken eisen o.a.
    een minimum solvabiliteit van 25% en een rentedekking van 5.
  6. [verwijderd] 16 december 2012 10:51
    sbm heeft op het moment 172 miljoen aandelen uitstaan, als ze emissie zouden doen van 17 miljoen aandelen tegen bv 8 euro per aandelen krijgen ze nog maar 136 miljoen binnen. Als yme volledig moet worden afgeschreven lijkt mij dat niet voldoende.
    Al met al zolang er geen duidelijkheid komt over yme kan het nog tijden zo door etteren.
    Maar ook al word yme volledig afgeschreven en moeten er bv 25 % aandelen worden uitgegeven van het huidige aandelen kapitaal is de huidige koers nog laag. Zeker gezien de goede vooruitzichten. dan zou je nog een winst per aandeel in 2013 kunnen uitkomen van boven de 2 dollar per aandeel.
  7. [verwijderd] 17 december 2012 10:03
    Na de afstraffingen ruim een mnd geleden van de bedrijven Imtech,Fugro,SBM
    zijn bij de eerste twee diverse persberichten geweest en vandaag nog weer
    Fugro naar zijn aandeelhouders,maar dit gruwel bedrijf totaal niks en men laat de wonden gewoon door etteren,het is kenmerkend voor het bestuur.
  8. [verwijderd] 18 december 2012 08:53
    Kooplijst 2013: Martine Hafkamp
    DINSDAG 18 DECEMBER 2012, 08:40 uur | 1 keer gelezen
    AMSTERDAM (Belegger.nl) - In de laatste weken van beursjaar 2012 gaat de redactie van Belegger.nl op zoek naar de kooplijstjes voor het komend jaar. Vandaag de favoriete aandelen van Martine Hafkamp, vermogensbeheerder bij Fintessa Vermogensbeheer én winnaar van de Gouden Stier 2012 (beste beleggingsexpert). In het kooplijstje van vorig jaar had Hafkamp ingezet op Dockwise, DSM en Royal Dutch Shell. Ook dit jaar wordt DSM aangeraden als koopkandidaat, maar hebben Dockwise en RDS plaats gemaakt voor SBM Offshore en Google.

    DSM

    Hafkamp denkt dat DSM een goede koopkandidaat is voor komend jaar: ‘DSM is wereldwijd een sterke speler met een aantal nummer 1 en 2 posities. De divisies Life Sciences en Material Sciences hebben een defensief karakter, hoge omzetgroei en goede winstmarges.’
    DSM zal zich volgens Hafkamp gaan richten op de emerging markets in de komende jaren: ‘in 2015 moet minimaal 50 procent van de omzet uit opkomende economieën komen.’ . Daarnaast zijn de fundamenten van het bedrijf solide: ‘Het bedrijf heeft vrijwel geen schulden en een koers/winst-verhouding van 12. Ook heeft DSM een dividendrendement van 3,3 procent.’

    SBM Offshore

    De gebeten hond op de beurs van dit jaar is SBM Offshore en daar kan in 2013 verandering in komen: ‘De flopper van dit jaar wordt een topper’. Hafkamp verwacht daarnaast ook niet dat SBM snel met een aandelenemissie zal komen en wijst er op dat platforms zoals ‘Yme’ en ‘Deep Panuke’ niet meer worden gemaakt. ‘De omzetwaarschuwing had vooral te maken met vertragingen in de omzet en niet met permanente gemiste omzet. Het orderboek is goed gevuld en het lijkt er op dat er nu te veel negativisme in de huidige koers zit’.

    Volgens de beursexpert staat het aandeel nu op een ondergewaardeerd niveau: ‘de fair value van het aandeel bedraagt volgens analisten nog steeds ongeveer 12 euro.’

    Google

    Het derde aandeel dat het goed kan doen in 2013 is Google. Volgens Hafkamp is Google zo veel meer dan alleen een adverteerder: ‘Google verkoopt niet alleen advertenties. Dagelijks worden er zo'n 1,3 miljoen smartphones geactiveerd met het Android-systeem’.

    Daarnaast is Google ook een andere weg ingeslagen: ‘Google begeeft zich tegenwoordig ook op de kredietmarkt door kredieten te verstrekken aan cliënten om advertenties via Google te kunnen betalen. Dat hoeft niet de laatste stap te zijn naar meer financiële diensten. De onderneming heeft al in meer dan 180 landen - zo’n beetje de hele wereld dus - een banklicentie.’

    Dat kan volgens Hafkamp erg interessant zijn: ‘Google lijkt hiermee vooruit te lopen op nieuwe ontwikkelingen, waarbij betalingsverkeer in de toekomst gaat plaatsvinden via de smartphone’.
    Disclaimer: Klanten van Fintessa hebben posities in DSM, Google en SBM Offshore.

  9. [verwijderd] 18 december 2012 08:54
    Kooplijst 2013: Jos Versteeg
    DONDERDAG 13 DECEMBER 2012, 08:55 uur | 6386 keer gelezen
    In de laatste weken van beursjaar 2012 gaat de redactie van Belegger.nl op zoek naar de kooplijstjes voor het komend jaar. Vandaag de favoriete aandelen van Jos Versteeg, analist bij Theodoor Gilissen. Versteeg tipt dit jaar drie aandelen; SBM Offshore, Air France-KLM en Apple. De motivatie van Versteeg voor de aandelen is helder: ‘je kijkt toch naar aandelen die beter kunnen gaan presteren dan de beurs, dat kan goed gaan maar het brengt ook wat meer risico met zich mee’.

    SBM Offshore
    Het zwaar afgestrafte aandeel staat volgens de analist op een aantrekkelijk niveau: ‘SBM Offshore kan fors herstellen.’ Toch kan Versteeg zich voorstellen dat beleggers twijfels hebben bij dit aandeel, vooral vanwege het Yme-project dat als een donkere wolk over SBM hangt.

    Volgens Versteeg kan SBM Offshore eventuele verdere afschrijvingen dragen en in het ergste geval kan een emissie ook uitkomst bieden. En ondanks de dreiging, is er wel sprake van een ondergewaardeerd aandeel met veel ruimte omhoog, aldus de analist.

    Apple
    Technologiereus Apple wordt in 2013 weer interessant volgens Versteeg: ‘de koers van Apple is, vanaf de top gemeten, ongeveer 25 procent in waarde gedaald. Dit lijkt mij niets meer dan een gezonde correctie’.

    In het aandeel zit volgens de analist veel groei en over concurrentie van Samsung hoeft het bedrijf zich niet al te veel zorgen te maken: ‘Samsung pakt de onderkant van de markt, het lagere segment, en Apple pakt de bovenkant van de markt. Bovendien is Apple een koning als het gaat om het vasthouden aan prijzen. Voor een bedrijf in dat consumentenartikelen produceert is het heel knap wanneer prijzen niet of nauwelijks verlaagd hoeven te worden. Bij Apple lukt dat.’

    Air France-KLM
    Versteeg heeft bij Air France-KLM nog geen last van hoogtevrees, ondanks de flinke koersstijging in 2012: KLM verdubbelde in waarde. ‘Beleggers waren bang dat Air France-KLM failliet zou gaan en dat er op het lage koersniveau een emissie moest plaatsvinden die zou zorgen voor vreselijke verwatering. Dat blijkt nu niet het geval en de aangekondigde besparingen lopen erg goed’ aldus Versteeg.

    Daarnaast wijst de analist ook op de nieuwe besparingsronde: ‘KLM heeft aangekondigd dat ze nog meer gaan besparen en gaan snijden in de personeelskosten. Met oog op alle besparingen en de huidige koers, lijkt het er op dat het aandeel enorm is ondergewaardeerd’.

    Disclaimer: Jos Versteeg heeft zelf geen positie in bovengenoemde aandelen. Klanten van Theodoor Gilissen Bankiers kunnen eventueel wel posities hebben.

  10. beterwisdanonwis 18 december 2012 10:14
    Hoewel ik vorige week wat te optimistisch was over het koersverloop van dit aandeel, lijkt het er steeds meer op dat dit aandeel klaar is voor een stevige uitbraak naar boven en meer dan dat, het gaat ook echt gebeuren. De handelsvolumes zijn nog steeds hoog om de koers rond de 9 te houden, belangrijk voor de eindejaarscijfers, in januari zullen de posities snel gewisseld worden. Met een positief sentiment in de laatste paar dagen van het jaar kan dit proces zelfs versneld worden omdat de short posities door andere transacties kunnen worden goedgemaaakt. We zullen zien.
  11. [verwijderd] 18 december 2012 12:33
    Stel je nou voor dat de kern van je portefeuille uit rommel bestaat, zoals imtech, kpn en sbm, daar krijg je toch nachtmerries van?
    Slechte comunicatie, dividenddiefstal, etterende kwesties, met regelmaat uit de kastvallende lijken, management ezels die zich keer op keer aan de zelfde steen stoten, verdamt beleggervertrouwen, beleggersvertrouwen- imageverlies, dom dom dom. Pure horror aandelen die op de valreep van het aflopende jaar een aanslag op je totaalrenedement doen.
    en dan maar om het hardst roepen, 2ja maar het zijn toch gezonde bedrijven" "komt toch allemaal wel weer goed!?" tja mischien wel ja, maar ze worden geleid door een stel koekkenbakkers lijkt het wel.
    Waren het maar koekenbakkers! als dan iets mislukt kun je het tenminste nog opeten. Nu mogen we niet eens de lepel aflikken, maar wel in de buidel tasten. We moeten veel beter kritisch kijken naar wie er het roer bemand, hoop werk, maar betaald zich uit!!
  12. [verwijderd] 18 december 2012 12:44
    Een goede CEO maakt of breekt een bedrijf,op het damrak sorteerd men met
    bedrijven waar de ceo nog niet het verzuipen waard zijn,maar zeer fors
    betaald worden.
  13. [verwijderd] 18 december 2012 13:10
    quote:

    Razor schreef op 18 december 2012 12:33:

    Stel je nou voor dat de kern van je portefeuille uit rommel bestaat, zoals imtech, kpn en sbm, daar krijg je toch nachtmerries van?
    Slechte comunicatie, dividenddiefstal, etterende kwesties, met regelmaat uit de kastvallende lijken, management ezels die zich keer op keer aan de zelfde steen stoten, verdamt beleggervertrouwen, beleggersvertrouwen- imageverlies, dom dom dom. Pure horror aandelen die op de valreep van het aflopende jaar een aanslag op je totaalrenedement doen.
    en dan maar om het hardst roepen, 2ja maar het zijn toch gezonde bedrijven" "komt toch allemaal wel weer goed!?" tja mischien wel ja, maar ze worden geleid door een stel koekkenbakkers lijkt het wel.
    Waren het maar koekenbakkers! als dan iets mislukt kun je het tenminste nog opeten. Nu mogen we niet eens de lepel aflikken, maar wel in de buidel tasten. We moeten veel beter kritisch kijken naar wie er het roer bemand, hoop werk, maar betaald zich uit!!
    Toevallig heb ik ze alle drie. Aleen op KPN heb ik een klein verlies.
    In alle drie de aandelen heb ik vertrouwen en overweeg zelf om bij Imtech en KPN nog een pluk bij te kopen. Imtech is duidelijk een aandeel waarbij men het minste of geringste slecht nieuws aangrijpt om de koers omlaag te krijgen. Ik heb zelf een paar aandelen gehad waarbij de koers
    ook gelange tijd gedrukt werd waaronder KBC en BMW,ASML. Door dat een aandeel vaak niet voorruit te branden is of blijft zakken verlies je het vertrouwen en verkoop je uiteindelijk. Het slecht nieuws wat vaak naar buiten
    wordt gebracht zijn ook de partijen die er belang bij hebben om de koers van een bedrijf te degraderen. Ik zou zeggen trek je eigen plan en probeer
    het nieuws te filteren in verhouding tot de stand van de koers.
    Veel koersdalingen van diverse bedrijven zijn gewoon sterk overdreven, al
    zal ik niet ontkennen je mening over het wanbeleid van verscheidene bestuurders van beursgenoteerde bedrijven maar dit geld ook voor de misleidende adviezen wat door de diverse analisten en banken worden gegeven.
  14. [verwijderd] 18 december 2012 13:47
    quote:

    Razor schreef op 18 december 2012 12:33:

    Stel je nou voor dat de kern van je portefeuille uit rommel bestaat, zoals imtech, kpn en sbm, daar krijg je toch nachtmerries van?
    Slechte comunicatie, dividenddiefstal, etterende kwesties, met regelmaat uit de kastvallende lijken, management ezels die zich keer op keer aan de zelfde steen stoten, verdamt beleggervertrouwen, beleggersvertrouwen- imageverlies, dom dom dom. Pure horror aandelen die op de valreep van het aflopende jaar een aanslag op je totaalrenedement doen.
    en dan maar om het hardst roepen, 2ja maar het zijn toch gezonde bedrijven" "komt toch allemaal wel weer goed!?" tja mischien wel ja, maar ze worden geleid door een stel koekkenbakkers lijkt het wel.
    Waren het maar koekenbakkers! als dan iets mislukt kun je het tenminste nog opeten. Nu mogen we niet eens de lepel aflikken, maar wel in de buidel tasten. We moeten veel beter kritisch kijken naar wie er het roer bemand, hoop werk, maar betaald zich uit!!
    Al bodemvissend mijn portefeuille opgebouwd uit 85% PostNL, SBM en nu KPN... Dat zorgt niet voor slapeloze nachten maar voor rust in de wetenschap dat er mooie rendementen in het verschiet liggen.
792 Posts
Pagina: «« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 40 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beleggen.nl

Al abonnee? Log in