BiostockAddict schreef op 18 februari 2016 11:07:
[...]
Ok, ik ga voor een allerlaatste keer de invloed van shorters op het koersverloop van GLPG weerleggen. Maar echt de laatste keer.
Het is dezelfde onzin als de onzin die we hier dagdagelijks gelezen hebben op topkoersen dat de koers gedrukt werd door een overnemer die goedkoop wilde overnemen.
We zitten ongeveer met 1% short. Dat is laag voor een willekeurig aandeel. Dat is onwezelijk laag voor een biotechaandeel. Ik vind er niet veel waar zo weinig shorters in zitten. Jij en anderen vinden 1% veel? Ok dan kan je mij zeker een 5 à 10-tal biotechaandelen opnoemen waarbij het shortpercentage lager is.
En verder, velen schijnen niet te snappen dat een shorter ENKEL invloed heeft op de koers op het moment dat hij zijn positie opent en dus zijn geleende aandelen verkoopt. Stel een shorter short 10.000 aandelen vandaag. Dan zet hij vandaag druk op de koers, net zolang tot die 10.000 aandelen verkocht zijn. Eenmaal verkocht heeft die shorter geen invloed meer op de koers. Besluit de shorter om zijn positie 1 jaar lang aan te houden dan gaat die shorter dat jaar GEEN ENKELE invloed meer hebben op de koers. Hij zal de koers enkel terug beïnvloeden op het moment dat hij zijn positie sluit en de aandelen terug koopt.
Samengevat: shorters hebben een pak minder invloed op de koers dan het kapitaal dat hier op het forum aanwezig is en daytrade of in paniek verkoopt. En zoals de meesten weten is die invloed ook niet groot.