Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Unilever en Heineken omlaag door Danone

AMSTERDAM (AFN) - De verlaging van de margedoelstelling door Danone zegt weinig over Unilever, denken analisten. Het Nederlands-Britse concern zal naar verwachting niet met een vergelijkbare waarschuwing komen, aldus de marktvorsers.

Desalniettemin was Unilever een van de weinig dalers in de Amsterdamse AEX. Ook Heineken verloor fors. ,,De markt denkt na over bedrijven met een blootstelling aan Zuid-Europa'', zei analist Robert Jan Vos van ABNAmro.

Danone zei dinsdag veel last te hebben van de zwakke consumptie in zuid-Europa, met name Spanje, en liet weten nu te mikken op een afname van de operationele marge met 50 basis punten, van een eerder afgegeven 'stabiele' doelstelling.

Zuid-Europa

Unilever zit ook in Zuid-Europa, maar de regio is relatief gezien een stuk minder belangrijk dan voor Danone, zei Vos. De blootstelling aan de opkomende markten waar de economische groei vooralsnog wel op peil blijft is veel groter. ,,Ik verwacht niet dat Unilever met eenzelfde mededeling komt''. Wel houdt Vos de mogelijkheid open dat Unilever dit jaar iets minder positief wordt over de grondstofkosten. De hoge olieprijs van eerder dit jaar kan nu zijn weerslag gaan krijgen.

Ook voor Heineken geldt dat het bedrijf een ander perspectief heeft dan Danone. ,,Heineken is zeker groot in Spanje, maar het belang van Europa neemt steeds meer af voor het concern'', zei Vos.

Desalniettemin leken beleggers dinsdag wel nerveus te worden. Unilever en Heineken hoorden bij de weinig dalers in de Amsterdamse AEX-index. Het aandeel Unilever stond rond 13.30 uur 1,6 procent lager op 25,20 euro. Heineken noteerde een verlies van 2,8 procent op 37,23 euro. De AEX steeg met 0,3 procent.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Danone kopen verkopen
Heineken kopen verkopen