Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Zorgen bij wasmiddelmaker Henkel

DÜSSELDORF (AFN) - De Duitse maker van onder meer huishoudelijke goederen Henkel maakt zich enigszins zorgen over de rest van het jaar. Topman Hans van Bylen ziet onzekere markten, aanhoudende effecten van negatieve wisselkoerseffecten en hogere grondstofprijzen en kosten, zo zei hij donderdag bij de presentatie van de eerstekwartaalcijfers.

Ook anticipeert Henkel volgens Van Bylen op verdere prijsdruk bij huishoudelijke producten, door felle promotiecampagnes in de sector. Henkel wist in het eerste kwartaal de door Van Bylen geschetste lastige marktomstandigheden te weerstaan. Het aangepaste bedrijfsresultaat exclusief eenmalige posten steeg met 14 procent tot 854 miljoen euro en de omzet groeide met dezelfde marge naar 5,1 miljard euro. Het concern herhaalde zijn jaarprognoses.

Henkel rondde vorig jaar de overname van wasmiddelmerk Sun voor 3,6 miljard dollar af. Daarmee wil het bedrijf zich meer roeren op de Amerikaanse markt, waar Procter & Gamble marktleider is op dat gebied en ook het Brits-Nederlandse Unilever actief is.

Lees over dit aandeel ook

  1. Henkel verhoogt outlook

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
HENKEL AG+CO.KGAA VZO kopen verkopen