PALO ALTO (AFN/BLOOMBERG) - De Amerikaanse computer- en printerfabrikant HP Inc gaat voor 15 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Met die stap wil het bedrijf zijn aandeelhouders paaien, die ook een overnamebod van branchegenoot Xerox overwegen. Tegelijkertijd liet HP voor het eerst weten te willen praten met Xerox over een samengaan. Dat moet dan wel op de voorwaarden van HP gebeuren.
HP houdt vol dat het bod van Xerox, dat door HP werd afgewezen, onvoldoende is. Volgens HP zijn er bovendien veel minder kostenbesparingen mogelijk tussen de twee bedrijven dan Xerox verwacht. Het zou gaan om 1 miljard dollar per jaar in plaats van 2 miljard dollar. HP wierp vorige week een beschermingsconstructie op tegen de vijandige toenadering van Xerox.
HP stelde bij zijn kwartaalcijferupdate ook de winstverwachting voor het lopende boekjaar naar boven bij. HP gaat nog dieper in de kosten snijden, vooral door banen te schrappen. In het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar zakte de omzet licht tot 14,6 miljard dollar op jaarbasis. De nettowinst bedroeg 678 miljoen dollar tegen 803 miljoen dollar een jaar eerder.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden