(ABM FN-Dow Jones) Pepsico verhoogt de outlook voor heel het boekjaar na beter dan verwachte resultaten in het eerste kwartaal. Dit meldde de Amerikaanse frisdranken- en snackproducent dinsdagmiddag.
In het afgelopen kwartaal werd een omzet behaald van ruim 17,8 miljard dollar, van 16,2 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder.
De brutowinst verbeterde op jaarbasis van 8,8 miljard naar ruim 9,8 miljard dollar, terwijl de operationele winst halveerde, van 5,3 miljard naar iets meer dan 2,6 miljard dollar.
Onder de streep resteerde een nettowinst van 1,9 miljard dollar, tegen 4,3 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder. De winst per aandeel kwam uit op 1,40 dollar.
Negatieve wisselkoerseffecten hadden een impact van 2 tot 2,5 procent op respectievelijk de winst en omzet, zei het bedrijf.
Analisten geraadpleegd door FactSet rekenden op een winst per aandeel van 1,38 dollar en een omzet van 17,2 miljard dollar.
Outlook
Pepsico rekent voor dit jaar op een autonome omzetgroei van 8 procent. Dat was eerder 6 procent. De winst per aandeel zal met 9 procent stijgen, waar eerder werd uitgegaan van 8 procent en komt daarmee uit op 7,27 dollar.
Verder denkt PepsiCo dit jaar voor 1 miljard dollar aan aandelen in te kopen en voor 6,7 miljard dollar aan dividend uit te keren.
Het aandeel PepsiCo stijgt dinsdag in de Amerikaanse voorbeurshandel ruim een procent.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden