(ABM FN) De autonome omzet van Remy Cointreau is het afgelopen halfjaar fors gedaald, onder andere vanwege een sterke daling van de verkopen in Noord-Amerika en de regio Oost-Azië en Australië. Dit bleek vrijdag uit de halfjaarcijfers van de Franse destillateur.
In Europa, het Midden-Oosten en Afrika werd in de afgelopen verslagperiode daarentegen een lichte verbetering van de omzet gezien, ondanks de aanhoudende zwakke consumententrends.
De autonome omzet daalde met 15,9 procent, wat resulteerde in een 16,2 procent lagere omzet van 533,7 miljoen euro in de eerste zes maanden van het gebroken boekjaar, in vergelijking met 636,7 miljoen euro in dezelfde periode een jaar eerder.
Daarbij stonden het afgelopen half jaar alle segmenten onder druk. De omzet bij Cognac daalde met 17,9 procent tot 341,5 miljoen euro. Liquers & Spirits boekte een 12,1 procent lagere omzet van 181,7 miljoen euro, terwijl de divisie Partner Brands een 24,7 procent lagere omzet boekte van 10,5 miljoen euro.
Outlook
Voor het hele boekjaar rekent Remy Cointreau nu op een dubbelcijferige daling van de autonome omzet, terwijl eerder nog werd gerekend op een geleidelijk herstel gedurende het jaar.
Daarbij wordt nu ook een verdere verslechtering van de marges voorzien, wat deels moet worden gecompenseerd door kostenbesparingen van meer dan 50 miljoen euro. Het concern zei eerder nog te verwachten dat het de winstgevendheid kon beschermen.
Door: ABM Financial News.
pers@abmfn.be
Redactie: +32(0)78 486 481
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden