Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Beursblik: meer omzet en winst voor Fugro verwacht

Beursblik: meer omzet en winst voor Fugro verwacht
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Fugro heeft in het derde kwartaal vermoedelijk een hogere omzet en EBIT geboekt. Dit verwacht analist David Kerstens van zakenbank Jefferies in aanloop naar de kwartaalcijfers van de Nederlandse bodemonderzoeker.

Kerstens mikt op 11,7 procent hogere omzet ten opzichte van een jaar eerder, toen Fugro een omzet rapporteerde van 609 miljoen euro.

De analist rekent daarnaast op een 5 procent hogere EBIT van 102,1 miljoen euro, tegen 97,5 miljoen euro vorig jaar. De EBIT-marge wordt door Kerstens geraamd op 15,0 procent, wat een procentpunt lager is dan de 16,0 procent die vorig jaar werd gerapporteerd.

De belangrijkste aanjager afgelopen kwartaal was volgens Jefferies de sterke winstgroei bij de divisie Marine, maar ook de groei bij het onderdeel Offshore Wind. Bij Land rekent de analist op een stabiele ontwikkeling.

Outlook

Voor 2024 rekent Fugro op een aanhoudende omzetgroei. Daarnaast mikt de bodemonderzoeker op een EBIT-marge van circa 13 procent.

Fugro publiceert vrijdag voorbeurs de  kwartaalcijfers.

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Fugro kopen verkopen

100% zegt kopen

10 stemmen