Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Wall Street sluit hoger ondanks handelsperikelen

Wall Street sluit hoger ondanks handelsperikelen
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag hoger gesloten, ondanks Chinese vergeldingsmaatregelen tegen Amerikaanse importheffingen. 

De S&P 500 index sloot 0,7 procent hoger op 6.037,88 punten. Technologie-index Nasdaq won 1,34 procent tot 19.654,02 punten. De Dow Jones-index steeg 0,3 procent tot 44.556,04 punten volgens voorlopige slotstanden. 

De bewegingen waren minder heftig dan maandag, maar de handel blijft volatiel sinds de regering Trump werk maakt van zijn importheffingen die handelsoorlogen dreigen te ontketenen.  

Wall Street startte maandag scherp lager, na de afkondiging van heffingen voor Canada, Mexico en China. Dezelfde dag werden nog de heffingen voor Mexico en Canada voor een maand opgeschort, wat zorgde voor opluchting op de beurzen in New York.

De heffingen op Chinese producten blijven echter van kracht. Beijing dreigt nu per 10 februari met heffingen op Amerikaanse steenkool, aardgas, olie, landbouwmachines en bepaalde auto's. 

De markt hoopt dat ook deze heffingen worden uitgesteld na onderhandelingen, net zoals bij Canada en Mexico. Volgens econoom Julian Evans-Pritchard van Capital Economics laat China ruimte om de maatregelen nog voor 10 februari in te trekken. Ook treffen de Chinezen slechts 20 miljard dollar aan Amerikaanse goederen, tegen 450 miljard aan Chinese goederen die door Trump geraakt worden.

De olieprijs stond boven 73 dollar, na te zijn gedaald tot onder 71 dollar toen de importheffingen met Mexico en Canada een maand werden opgeschort. 

De euro/dollar steeg 0,6 procent tot 1,0385. 

Bedrijfsnieuws

Palantir Technologies werd 24 procent meer waard, na een sterk kwartaal en een sterke outlook van het softwarebedrijf met een AI-platform. Volgens CEO Alex Karp bevestigen de resultaten dat Palantir zich in het centrum bevindt van de AI-revolutie. Vorig jaar steeg het aandeel al 340 procent en dit jaar zijn de opdrachten die het bedrijf krijgt van bedrijven en de overheden - Palantir werkt doet veel werk voor defensie - volgens de topman "niet te vergelijken met wat we ooit eerder hebben meegemaakt."

PayPal sloot 13 procent lager na kwartaalcijfers. Analisten van Mizuho wezen op tegenvallende groei van volumes van 'branded checkout', transacties waarin het merk PayPal een prominente rol speelt tijdens het afrekenen. 

Ferrari eindigde 7 procent hoger na een sterk 2024, mede omdat er veel vraag was naar gepersonaliseerde race-auto's. De autofabrikant rekent op verdere groei dit jaar. 

Spotify steeg 13 procent. Het muziekstreamingbedrijf kreeg er weer veel betalende luisteraars bij en zag de omzet sterk stijgen.

PepsiCo boekte meer winst dan verwacht, maar de kwartaalomzet stelde teleur. Het aandeel daalde 4,5 procent. CEO Ramon Laguarta verwees naar matige trends in Noord-Amerika, een terugroepactie bij Quaker Foods en geopolitieke spanningen buiten de VS.

Super Micro Computer steeg bijna 9 procent. De maker van AI-servers geeft 11 februari een kwartaalupdate. Het bedrijf kwam in november op het strafbankje van Nasdaq omdat financiële rapportage niet op orde is. Het bedrijf zou de uitgestelde financiële overzichten tegen 25 februari indienen.

Clorox zag de omzet 15 procent dalen in het afgelopen kwartaal en rekent nu ook op een licht lagere omzet over het hele jaar. De aandelen van de fabrikant van schoonmaakproducten daalden  7 procent.

Merck gaf een tegenvallende outlook en verloor 9 procent. Wel steeg de omzet en winst in het afgelopen kwartaal bij de farmaciereus. Sectorgenoot Pfizer overtrof in het vierde kwartaal van 2024 de verwachtingen en herhaalde de recent verhoogde outlook. Het aandeel verloor 1,8 procent.

Dinsdag nabeurs maakten Google-eigenaar Alphabet en chipfabrikant Advanced Micro Devices resultaten bekend. Alphabet daalde nabeurs 5 procent in een eerste koersreactie. 

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.