schreef:
Bron: fd.nl
10.15 uur | Koerssprong Unibail
Vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield maakt donderdagochtend een opmerkelijke koerssprong. Hert aandeel plust ruim 11%. Eerder vanochtend werd bekend dat twee grootaandeelhouders protesteren tegen een aandelenemissie van de uitbater van winkelcentra.
Unibail maakte op 28 september bekend om €3,5 mrd op te willen halen. Dat zou op de aandeelhoudersvergadering van 10 november bevestigd moeten worden. De Franse miljardairs Niel en Bressler, waarvan de laatste 14 jaar lang tot 2006 zelf aan het roer stond van Unibail, zijn daar fel op tegen.
Unibail is één van de grote slachtoffers van de coronacrisis op de beurs. De koers van de belegger in winkelvastgoed kelderde in waarde. De bemoeienis van de twee grootaandeelhouders doet beleggers vermoeden dat Unibail er misschien toch niet zo slecht voorstaat als gedacht. Bovendien gaat het om kapitaalkrachtige partijen. Als de aandelenemissie niet doorgaat omdat zij met een alternatief komen verwatert het het bezit van de zittende aandeelhouders niet.